13.3.2019 - Cesta kolem světa – Kouřové rituály II

Místo konání: Aquapalace Praha

Typ akce: Akce ČAS

Web akce: www.sauneri.cz


Kouřová cesta kolem světa

Praktický workshop o vykuřování a vykuřovadlech pro lehce pokročilé zaměřený hlavně na vykuřovadla různých civilizací, historických epoch, částí světa…

Navazujeme na první školení, pro zájemce bude možnost přijít dříve a absolvovat i teoretickou průpravu – tedy úvod do problematiky použití vykuřovadel a kouřových rituálů v saunách (uvedete do přihlášky). Začátek této opakovací části cca v 15:30 hodin

Vonné dýmy se linou světem po celou lidskou historii, tedy desítky tisíc let. Vykuřovalo se od dávnověku ve všech známých kulturách světa. A my se podíváme, co se tradičně kde pálilo, proč a jak to voní. Začneme v Jižní Americe, skončíme v Austrálii… Podíváme se všude tam, kam jen budete chtít!

V tomto workshopu na Vás také čeká výměna zkušeností z používání vykuřovadel při Vašich saunových rituálech, zajímavá inspirace a rozšíření obzorů na základě praktických zkušeností.
Pomůžeme Vám vytvořit koncepci saunového rituálu inspirovaného prostředím různých částí světa. Praktický návod, jak připravit dobrý saunový rituál s vykuřovadly.

Rozšíříte si znalosti vonných rostlin i způsobů, jak je použít k vykuřování. Jiné techniky používali Indiáni, jiné žhavá Afrika či chladný sever Evropy a úplně jiné vysoké Himaláje a Dálný Východ. Od jednoduchých vykuřovacích svazků se dostaneme až k nejjemnějším vykuřovacím práškům z desítek ingrediencí. A vše prakticky vyzkoušíme.

Vykuřování je možné považovat za starobylou formu aromaterapie. A dokonce lze vykuřovadla a éterické oleje kombinovat k vytváření intenzivnějších a zajímavějších vůní. I to si ukážeme a otestujeme.

Zajímáte-li se o vonné dýmy, asi už je vám známo:
že palo santo a kopály patří k Jižní a Střední Americe,
že severoameričtí Indiáni pálili šalvěje a pelyňky,
že Asie a Afrika znala různé druhy kadidel a myrhy,
asi jste také už slyšeli o santalu, pačuli, skořici…

V rámci workshopu toho poznáte mnohem, mnohem více a prostřednictvím vůní a vlastních nosů absolvujeme společnou cestu kolem světa…

Lektoři: Pavel Hofrichter, Kateřina Polívková
Informace na tel. 603 840 883, e-mail: info@sauneri.cz

Přihláška informace o cenách:
https://goo.gl/forms/HFSLjIVM3GTphwSy1

Saunové centrum: Aquapalace Praha