24.8. - 25.8.2017 - Školení „Zážitkové saunování a saunové ceremoniály“ L1

Místo konání: Praha - Šterboholy

Typ akce: Akce ČAS

Web akce: http://www.sauneri.cz


Základní kurz je vhodný jak pro budoucí saunové animátory, tak pro provozovatele a wellness manažery resortů, hotelů, aquaparků. Pracovníci saun zde získají informace jak poskytovat saunové ceremoniály a zážitkové saunování i v menších saunách, jaké jsou trendy ve světě a v praktické části se naučí pracovat s éterickými oleji při saunování nebo techniky práce s ručníky. Provozovatelé získají potřebné informace z provozu, dozví se o potřebném vybavení, získají přehled o dramaturgii, ekonomice a výhodách zavedení zážitkového saunování.

Omezený počet účastníků školení. V tuto chvíli máme 2 volná místa. 
Přihlášky přijímáme do 10. srpna nebo do naplnění kapacity. Kontaktujte nás, prosím obratem!

Základní kurz zážitkového saunování – školení saunových animátorů

Termín: čtvrtek 24. a pátek 25. srpna 2017

Začátek školení    čtvrtek 10:00 hodin
Konec školení       pátek cca 14 hodin.

Kurz je určen jednotlivým zájemcům, kteří chtějí poskytovat saunové ceremoniály a pracovat v pozici saunový animátor.  Také všem, kteří saunové ceremoniály již poskytují v saunových centrech a mají zájem o nové informace. Proškolení získají certifikát o absolvování školení. Tento kurz probíhá bez zkoušky.

Získané dovednosti a znalosti: všeobecné informace o saunování, pravidla správného saunování, přehled o zážitkovém saunování a typech saunových ceremoniálů, přehled o trendech v tomto oboru ve světě i v ČR, znalosti z historie saunování, základy pro aromaterapii v sauně, používání pomůcek s ohledem na bezpečnost, základní techniky pro práci s ručníkem při saunových ceremoniálech. Postupy při provádění saunových ceremoniálů, přínosy pro poskytovatele. Praktické zkušenosti při aplikaci aromaterapie v saunové prohřívárně a práci s ručníky.

Kurz pořádá Saunový mág Pavel Hofrichter (RAIN.cz) pod záštitou České asociace saunérů v rámci projektu Saunová Akademie.

Tématické okruhy a oblasti školení

 • HISTORIE zážitkového saunování – zdroje Finsko, Rusko, Evropa. Tradice v saunování.
 • TRENDY zážitkového saunování v Evropě, videonávody, inspirace z EM atd.
 • PRAVIDLA nejen pro zážitkové saunování.  Základy správného saunování.
 • SAUNOVÝ PROVOZ a zážitkové saunování. Přínos pro provozovatele, náklady, nároky na zabezpoečení, personál, nastavení dramaturgie provozu, Začlenění SC do koncepce centra, vhodnost pro menší sauny
 • SAUNOVÝ CEREMONIÁL rozdělení SC – typy a jejich provedení, průběh, pravidla, bezpečnost, chování saunéra
 • SAUNOVÉ DIVADLO jak připravit dobré saunové divadlo od choreografie přes volbu motivu, zpracování příběhu až po technické pomůcky
 • KVALITATIVNÍ KRITÉRIA provedení ceremoniálu pro saunové mistry z pohledu mezinárodního porotce. Saunové soutěže jako zdroj inspirace a výměny zkušeností, co vše se hodnotí a co je dobré aplikovat do běžného provozu.
 • ZÁKLADY pro AROMATERAPII v sauně jaké jsou možnosti pro používání aromaterapie v sauně, nový trend v používání ÉO. Výběr éterických olejů a doporučené postupy práce při saunovém ceremoniálu, krátce o historii aromaterapie, kořeny pro používání přírodních éo.
 • PEELINGY a beauty procedury
 • Praktická část
  • práce s ručníky,
  • příprava saunového ceremoniálu,
  • aromaterapie a použití ÉO
  • saunové ceremoniály na zkoušku (se zpětnou vazbou)

V rámci večerního programu – 1.den školení je připravena návštěva saunového provozu.
Školení probíhá ve školících prostorách RAIN.cz, s.r.o., Štěrboholská 237/6,102 00 Praha 10, Hostivař dále pak v sále Sokola (techniky práce s ručníkem) a v saunovém centru (praktická část pátek) Kylpyla.

Fotogalerii z našich školení najdete zde. 

Cena školení
Kurzovné 3.300,- Kč
+ DPH 21%  
sleva 10% pro druhou osobu na jedné přihlášce a sleva 10% pro členy ČAS.
zahrnuje lektorné, tištěné materiály, éterické oleje, veškeré pomůcky pro školení, certifikát

Vyplňte si přihlášku zde: https://docs.google.com/a/rain.cz