31.8. - 1.9.2020 - Školení „Zážitkové saunování a saunové ceremoniály“ Praha

Místo konání: Praha - Hostivař

Typ akce: Akce ČAS

Web akce: www.sauneri.cz


Základní kurz je vhodný jak pro budoucí saunové mistry, tak pro provozovatele a wellness manažery resortů, hotelů, aquaparků. Často se kurzu účastní i majitelé domácích saun nebo nadšenci a příznivci zážitkového saunování. Pracovníci saun zde získají informace jak poskytovat saunové ceremoniály a zážitkové saunování i v menších saunách, jaké jsou trendy ve světě a v praktické části se naučí pracovat s éterickými oleji při saunování nebo techniky práce s ručníky. Provozovatelé získají potřebné informace z provozu, dozví se o potřebném vybavení, získají přehled o dramaturgii, ekonomice a výhodách zavedení zážitkového saunování.

Základní kurz zážitkového saunování – školení saunových mistrů

Místo: Praha 10 – Hostivař, Daliborova 22a
a Saunové centrum Kylpyla, Čelákovice (u Prahy)

Aktuální informace sledujte na www.SaunovyMag.cz (informace o školení) a v kalendáři školení Saunového mága

Termíny pro školení:

31.8.-1.9.
5.-6.10.
2.-3.11.
7.-8.12.

Přihlášky jsou zde: https://forms.gle/MgVeAGDBzty2yziz6 

Vzhledem ke koncepci tohoto školení (intenzivní v malé skupině), budeme rádi za přihlášku v dostatečném předstihu.

Začátek školení pondělí 9:15 hodin
Konec školení úterý – v odpoledních hodinách po 14. hodině.

Kurz je určen jednotlivým zájemcům, kteří chtějí poskytovat saunové ceremoniály a pracovat v pozici saunový mistr – saunér. Základní školení je vhodné také pro provozovatele saunových center nebo i majitele domácích saun. Také je určeno, kteří saunové ceremoniály již poskytují v saunových centrech a mají zájem o nové informace. Proškolení získají certifikát o absolvování školení. Tento kurz probíhá bez zkoušky.

Pokud již saunové ceremoniály poskytujete, můžete se zdokonalit, vyměnit si zkušenosti, načerpat inspiraci a zjistit zásady poskytování saunových ceremoniálů a práce saunového animátora z pohledu mezinárodního porotce (lektor – člen hlavní poroty na Mistrovství světa). Ideální příležitost zkvalitnit vaše saunové ceremoniály nebo se připravit na účast na soutěžích.
Samotný kurz nabízí skutečně zážitkový program a je také vhodným dárkem pro saunové nadšence. Nabízíme i dárkový voucher na míru. Kupte kurz jako dárek!

Získané dovednosti a znalosti: všeobecné informace o saunování, pravidla správného saunování, přehled o zážitkovém saunování a typech saunových ceremoniálů, přehled o trendech v tomto oboru ve světě i v ČR, znalosti z historie saunování, základy pro aromaterapii v sauně, používání pomůcek s ohledem na bezpečnost, základní techniky pro práci s ručníkem při saunových ceremoniálech. Postupy při provádění saunových ceremoniálů, přínosy pro poskytovatele. Praktické zkušenosti při aplikaci aromaterapie v saunové prohřívárně a práci s ručníky.

Kurz vedou dva až tři lektoři.

Program

 1. ZAHÁJENÍ
 2. HISTORIE zážitkového saunování – zdroje Finsko, Rusko, Evropa. Tradice v saunování. Základy správného saunování.
 3. TRENDY zážitkového saunování v Evropě, videonávody, inspirace z mistrovství světa atd.
 4. SAUNOVÝ CEREMONIÁL rozdělení, průběh, pravidla, bezpečnost, chování saunéra, přínos pro provozovatele
 5. SAUNOVÉ DIVADLO jak připravit dobré saunové divadlo od choreografie přes volbu motivu, zpracování příběhu až po technické pomůcky, jaké jsou novinky a trendy v tomto oboru?
 6. KVALITATIVNÍ KRITÉRIA provedení ceremoniálu pro saunové mistry z pohledu mezinárodního porotce. Saunové soutěže jako zdroj inspirace a výměny zkušeností, co vše se hodnotí a co je dobré aplikovat do běžného provozu.
 7. ZÁKLADY pro AROMATERAPII v sauně – jaké jsou možnosti pro používání éterických olejů v sauně. Práce a doporučené postupy s éterickými oleji. Krátce o historii aromaterapie, kořeny pro používání přírodních zdrojů, vysvětlení získávání éterických olejů, úvod do kombinací vůní.
 8. Praktická část (aneb co si vyzkoušíte přímo v provozu)
  • práce s ručníky,
  • příprava saunového ceremoniálu, aplikace ÉO
  • saunové ceremoniály na zkoušku

První den proběhne teoretická část, praktický nácvik ručníkových technik, v závěru dne je možnost navštívit saunové centrum SaunaSpot, Praha – Podolí. Druhý den školení pokračuje praktickou částí v saunovém centru KYLPYLA v Čelákovicích (to je celé rezervováno jen pro naší skupinku!).

Cena školení
Kurzovné 3.890,- Kč + DPH 21%
sleva 10% pro třetí a další osobu na 1 přihlášce a sleva 10% pro členy ČAS (i zaměstnance členských center ČAS).
zahrnuje lektorné, prostory, pronájem saunového centra pro praktickou část, tištěné materiály, éterické oleje, veškeré pomůcky pro školení, certifikát, 1x společný oběd, coffebreak (káva, nealko nápoje, ovoce)

Cena školení nezahrnuje ubytování, dopravu, jiné než uvedené stravování a večerní návštěvu saunového centra (tu však nabídneme za zvýhodněné vstupné pro účastníky školení).
Rádi Vám doporučíme ubytování v okolí, kontaktujte náš tým…

Kurz pořádá pod značkou Saunový Mág společnost RAIN.cz s.r.o. (ičo 28921313).
Česká asociace saunérů poskytuje školení záštitu a odbornou spolupráci.