7.1. - 8.1.2019 - Školení „Zážitkové saunování a saunové ceremoniály“ Praha

Místo konání: Praha - Hostivař

Typ akce: Akce ČAS

Web akce: www.sauneri.cz


Základní kurz je vhodný jak pro budoucí saunové animátory, tak pro provozovatele a wellness manažery resortů, hotelů, aquaparků. Pracovníci saun zde získají informace jak poskytovat saunové ceremoniály a zážitkové saunování i v menších saunách, jaké jsou trendy ve světě a v praktické části se naučí pracovat s éterickými oleji při saunování nebo techniky práce s ručníky. Provozovatelé získají potřebné informace z provozu, dozví se o potřebném vybavení, získají přehled o dramaturgii, ekonomice a výhodách zavedení zážitkového saunování.

Základní kurz zážitkového saunování – školení saunových animátorů

Místo:

RAIN.cz, s.r.o.
Daliborova 22a,10200 Praha, Hostivař

Termín: 29. až 30. října 2018 (další termíny jsou vypsány níže)
Přihláška zde: https://goo.gl/forms/jtnCuEzUW52N5gXj1
Uzávěrka přihlášek 10.10.2018 nebo do naplnění kapacity – neváhejte!

Další termíny:

5.-6.11.2018 – Přihláška zde: https://goo.gl/forms/hb9szvb9Jl63g8pA3  obsazeno
3.-4.12.2018 – Přihláška zde: https://goo.gl/forms/rNOx3WT2MY4jxkUJ2  obsazeno
7.-8.1.2019 – Přihláška zde: https://goo.gl/forms/uqAnKeB2LCe4e7S82 Volná místa jsou dispozici. Naplněnost 50%.
25.-26.2.2019 – Přihláška zde: https://goo.gl/forms/NRK1koxPz5aRF0lo1 Volná místa jsou dispozici.

Uzávěrka vždy tři týdny před školením. Vzhledem ke koncepci tohoto školení (intenzivní v malé skupině), budeme rádi za přihlášku v dostatečném předstihu.

Pokud vás zajímá jiné místo nebo jiný termín, můžete vyplnit tento nezávazný formulář: https://goo.gl/forms/oNmzNQHRQo2cSGyY2
Můžete si také vyplnit formulář pro zájemce o jiné typy školení:
https://goo.gl/forms/senljbTxKeB3yDCY2

Začátek školení pondělí 9:30 hodin
Konec školení úterý – v odpoledních hodinách.

Kurz je určen jednotlivým zájemcům, kteří chtějí poskytovat saunové ceremoniály a pracovat v pozici saunový animátor.  Také všem, kteří saunové ceremoniály již poskytují v saunových centrech a mají zájem o nové informace. Proškolení získají certifikát o absolvování školení. Tento kurz probíhá bez zkoušky.

Pokud již saunové ceremoniály poskytujete, můžete se zdokonalit, vyměnit si zkušenosti, načerpat inspiraci a zjistit zásady poskytování saunových ceremoniálů a práce saunového animátora z pohledu mezinárodního porotce (lektor – člen hlavní poroty na Mistrovství světa). Ideální příležitost zkvalitnit vaše saunové ceremoniály nebo se připravit na účast na soutěžích.

Získané dovednosti a znalosti: všeobecné informace o saunování, pravidla správného saunování, přehled o zážitkovém saunování a typech saunových ceremoniálů, přehled o trendech v tomto oboru ve světě i v ČR, znalosti z historie saunování, základy pro aromaterapii v sauně, používání pomůcek s ohledem na bezpečnost, základní techniky pro práci s ručníkem při saunových ceremoniálech. Postupy při provádění saunových ceremoniálů, přínosy pro poskytovatele. Praktické zkušenosti při aplikaci aromaterapie v saunové prohřívárně a práci s ručníky.

Kurz vedou dva lektoři.

Program

 1. ZAHÁJENÍ
 2. HISTORIE zážitkového saunování – zdroje Finsko, Rusko, Evropa. Tradice v saunování. Základy správného saunování.
 3. TRENDY zážitkového saunování v Evropě, videonávody, inspirace z EM atd.
 4. SAUNOVÝ CEREMONIÁL rozdělení, průběh, pravidla, bezpečnost, chování saunéra, přínos pro provozovatele
 5. SAUNOVÉ DIVADLO jak připravit dobré saunové divadlo od choreografie přes volbu motivu, zpracování příběhu až po technické pomůcky, jaké jsou novinky a trendy v tomto oboru?
 6. KVALITATIVNÍ KRITÉRIA provedení ceremoniálu pro saunové mistry z pohledu mezinárodního porotce. Saunové soutěže jako zdroj inspirace a výměny zkušeností, co vše se hodnotí a co je dobré aplikovat do běžného provozu.
 7. ZÁKLADY pro AROMATERAPII v sauně jaké jsou možnosti pro používání aromaterapie v sauně, nový trend v používání ÉO. Výběr éterických olejů a doporučené postupy práce při saunovém ceremoniálu, krátce o historii aromaterapie, kořeny pro používání přírodních éo. Úvod do kombinací a míchání ÉO.
 8. PEELINGY a beauty procedury
 9. Praktická část – práce s ručníky, příprava saunového ceremoniálu,
  saunové ceremoniály na zkoušku atd.

 

První den proběhne teoretická část, praktický nácvik ručníkových technik, v závěru dne je možnost navštívit saunové centrum SaunaSpot, Praha – Podolí. Druhý den školení pokračuje praktickou částí v saunovém centru KYLPYLA v Čelákovicích.

Cena školení
Kurzovné 3.890,- Kč + DPH 21%
sleva 10% pro třetí a další osobu na 1 přihlášce a sleva 10% pro členy ČAS (i zaměstnance členských center ČAS).

zahrnuje lektorné, prostory, pronájem saunového centra pro praktickou část, tištěné materiály, éterické oleje, veškeré pomůcky pro školení, certifikát, společný oběd, coffebreak (káva, nealko nápoje, ovoce)
Cena školení nezahrnuje ubytování, dopravu, jiné než uvedené stravování a večerní návštěvu saunového centra.

Rádi Vám doporučíme ubytování v okolí, kontaktujte náš tým…

Kurz pořádá pod značkou Saunový Mág společnost RAIN.cz s.r.o. (ičo 28921313).
Česká asociace saunérů poskytuje školení záštitu a odbornou spolupráci.