19.6.2017 - Slavnostní otevření nové srubové sauny v Bohumíně

Místo konání: Aquacentrum Bohumín, sportovní areál BOSPOR

Typ akce: Místní akce

Web akce: www.bospor.info


V pondělí 19. června se slavnostně otevře nová srubová sauna v saunovém provozu Aquacentra Bohumín. Stávající saunový svět se tak rozroste o novou saunu, která nově nabídne návštěvníkům saunové ceremoniály a zážitkové saunování. Nová sauna přináší zlepšení služeb pro návštěvníky saunového centra, novou možnost saunování i rozšíření zahradní části saunového centra. Nová sauna má rozměry […]

V pondělí 19. června se slavnostně otevře nová srubová sauna v saunovém provozu Aquacentra Bohumín. Stávající saunový svět se tak rozroste o novou saunu, která nově nabídne návštěvníkům saunové ceremoniály a zážitkové saunování. Nová sauna přináší zlepšení služeb pro návštěvníky saunového centra, novou možnost saunování i rozšíření zahradní části saunového centra.

Nová sauna má rozměry 7 x 5 m a pojme až 20 osob. Je postavena ze sibiřského cedru a také dovezena z této oblasti.  Unikátním řešením je vložení oboustranného krbu do jedné ze zdí sauny,přikládat se bude zvenku. Saunová kamna mají výkon 36 kW.

Zážitkové saunování je novinkou v programu saunového centra a mimo klasické saunování bude nová sauna sloužit pro saunové cereminály.  Proškolení saunéři (s certifikací Saunového mága a České asociace saunérů) budou poskytovat saunové ceremoniály.  Délka této procedury přímo v saunové prohřívárně je 10 až 15 minut a saunér přináší ledové koule s přírodními esencemi, provoní saunu, rozvíří horký vzduch ručníky, provede parní nárazy, hraje hudba a atmosféru dokresluje barevné osvětlení. Ceremoniály mohou být s příběhem nebo relaxační. Samozřejmě budou obsahovat poučení o správném způsobu saunování, některé ceremoniály jsou zpestřeny peelingovou procedurou se solí nebo medem.

 

Program slavnostního otevření

10:00 hod – tisková konference před saunou

přivítání – Ing. Jan Rozsypal, jednatel společnosti Bospor

odborný výklad o saunování – Pavel Hofrichter, saunový mág

 

10:30 hod – slavnostní přestřižení pásky

fotografování, přípitek s občerstvením

 

11:00 hod – ukázka zážitkového saunování

Michaela Schönová – ceremoniál „ Na zkoušku“

(sauna nebude vytopena a hosté mohou zhlédnout ukázku ceremoniálu)

 

saunové ceremoniály pro veřejnost a hosty, kteří si to chtějí vyzkoušet (již v zapnuté sauně)

v 15:00, 16:00, 17:00 a 18:00 hod

Další informace v článku zde: http://www.wellnessnoviny.cz/clanek/nova-srubova-sauna-v-bohumine/

Saunér: Michaela Schönová

Saunové centrum: Aquacentrum Bohumín