AROMA SAUNA – informace o aromaterapii při saunování


 

 

Informace získáte také v naší skupině Saunéři na Facebooku. 

Jarní očistná sauna, zahřeje i posílí – aromaterapie do sauny

Celý článek na webu WellnessLife.cz
Autor Jiřina Kopřivová.
Svěží vítr – jarní detox – příliv energie – nové začátky!! – svěží zelená. Letošní jaro je opravdu speciální a výjimečné! Hodně zelené a přináší nové začátky. Tak proč to nepodpořit právě hezky v klídku, teple a pohodě, v náruči saunové lázně!

V sauně se osvědčí svěží esence, které nás podpoří  lépe odolat jarnímu chladu, jsou to ty s ANTI účinky (antiseptické, antivirové, antibakteriální), například eukalypt, oregano, bazalka a ty se svěžím posilujícím aroma. Například limetka, zelená mandarinka.

 


Drahá nebo levné éterické oleje? 

Co je dražší? Zlato nebo éterický olej? Tak v případě nejkvalitnějšího růžového oleje jde o skutečně dražší komoditu než je zlato. Ten nejkvalitnější růžový olej se získává parní destilací a je označován jako OTTO. Levnější zpracování pak nabízí macerace v tuku (enfleurage) a takto zpracovaný éterický olej je označován jako ABSOLUE. Na výrobu 1 ml čistého éterického oleje se použije přes 4 kg okvětních lístků růže. Také další éterické oleje jsou drahé. Mezi ty vůbec nejdražší patří Santalové dřevo (to pravé), lipový květ, meduňka, neroli, akácie absolue, mimóza absolue, osmantus, tonka, vanilka, heřmánek nebo jasmín.


Relaxační ceremoniál působí na psychiku saunového návštěvníka. 
Pro relaxační a uvolňující ceremoniály vybírejte éo důkladně!

Dnes je velmi důležité příznivé působení sauny na psychiku člověka. Vytvořte svojí proceduru bojující proti stresu. Zklidňující relaxační ceremoniály hosté vaší sauny budou milovat…

Samozřejmě zklidňující techniky podpoříte výběrem kvalitních éterických olejů. Vyzkoušejte kombinace složené z vybraných ÉO, nebál bych se vybírat i v BIO kvalitě.

Saunový mág doporučuje antidepresivní meduňku nebo růžové dřevo. Červený pomeranč je osvěžující, harmonizuje psychiku a vytváří dobrou náladu. Myrta uklidňuje stejně jako heřmánek nebo geránium – tato esence ještě navíc zmírňuje bolesti nervového původu. Nádherný cedr harmonizuje psychiku a uklidňuje. Santalové dřevo je antidepresivum a často lze použít stejně dobře jeho bratříčka, Amyris. Antidepresivně působí také přenádherná růže. Šalvěj pak působí euforicky, celkově ovlivňuje nervový systém. Benzoe je sedativum a optimismus přivolá jasmín. Tangarinku používáme často pro děti a pro vytvoření přátelské atmosféry. Ylang ylang zmírňuje nervové napětí, rozmarýn je proti úzkosti a úžasný pomwerančový květ – neroli má významné účinky na psychiku. Modřín uvolní nervozitu. Použijte i kafrovník nebo levanduli. Jistě objevíte i další éterické oleje. Napište mi prosím vaší kombinaci, vaší synergii a popište váš protistresový ceremoniál. Pěkné pondělí bez stresu!

Informace a kontakt: Pavel Hofrichter 603 840 883