BANYA´S TENT CUP 2020 

Ukažte své mistrovství v poskytování individuální procedury v saunovém stanu.

Tyto procedury jsou unikátní, protože jsou kombinací kontaktní procedury (např. masáže metličkami) a dalších zážitků. Jedná se o proceduru s akcentem na použití přírodních materiálů.

První ročník soutěže saunových mistrů se uskuteční 1.8.2020 v rámci eventu Saunování na Hostíku v areálu Hostivařské přehrady (Praha 15). Místo akce je v části druhé, FKK – nudistické pláže. Prostor bude ohraničen a vstup do této wellness zóny bude 100,- Kč (příplatek k běžnému vstupnému).

Soutěží se v provedení malé saunové procedury, v saunovém stanu, v délce min. 10 a max. 20 minut. Jde o individuální proceduru saunového mistra (bánčika) a jeho klienta. Procedura probíhá v připraveném a vytopeném stanu (přípravu si zajistí soutěžící s asistentem) a bude se hodnotit:

 • Příprava prostředí, vytopení stanu                                10b
 • Úprava prostoru, používané vybavení                           10b
 • Vlastní procedura – profesionalita a posloupnost        10b
 • Kreativita a nápady                                                         10b
 • Přírodní materiály (metličky, bylinky, další přírodní pomůcky) atd.   10b
 • Péče o klienta                                                                  10b
 • Prezentace procedury (představení) a závěr procedury   10b

Soutěžící na začátku představí mimo stan porotě svojí proceduru, čas max. 3 minuty. Součástí představení je i uvedení klienta do stanu (při prezentaci se již klient může uvnitř stanu nahřívat).

Pravidla:

 • Saunér si zajistí model – klienta podle své volby (může vybrat i na místě z přítomných návštěvníků nebo předem).
 • Saunér si zajistí asistenta, který bude průběžně stírat „okno“ tak aby byl do stanu zajištěn průhled (pomocí stěrky), asistent musí být přítomný uvnitř ale nemůže zasahovat do vlastní procedury. Může však být pověřený přikládáním do kamen.
 • Saunér si zajišťuje všechny pomůcky vlastní (některé budou sdílené). Doporučujeme výzdobu, ručníky, podložku saunéra, metličky a přírodniny.
 • Saunér nebude mít k dispozici ledovou tříšť od pořadatele, preferuje se použití bylinek, metliček a dalších přírodních materiálů. Může se použít peeling. Saunér může použít cokoliv pro rozhánění vzduchu (metličky, ručník, vějíře…).
 • Saunér zajistí přípravu stanu a bude v místě soutěže přítomný min. 10 minut před startovním časem. Zahájení procedury musí být provedeno dle harmonogramu (tolerance je max. 3 minuty po uvedeném času soutěžícího).

Jedná se o takový freestyle v oblasti individuálních procedur. Cení se profesionalita, nápady, příjemná péče o klienta. Důraz je kladen na to, že jde o proceduru za použití přírodnin (metličky, bylinky atd.). Procedura může (ale nemusí) obsahovat např. práci s metličkami, bylinnými svazky, vykuřování, prvky muzikoterapie, použití peelingu nebo přírodních masek, ochlazení klienta v průběhu procedury poléváním, hudbu, zpěv, víření vzduchu vějířem a jiné. Kombinace, posloupnost a použití je opravdu jen na vašem uvážení.

Hodnocení provádí porotci soutěže. Porotci soutěž sledují z venku, přes průhledné „okno“ stanu.

Startovní pole je omezeno na 7 soutěžících.