Aromaterapie a saunování


Jedním z úkolů České asociace saunérů je přinášet novinky do světa saunování, realizovat průzkumy a šířit osvětu správného saunování.

Používání přírodní éterických olejů v sauně pozvedá účinky saunování o třídu výše. Aromaterapie působí  holisticky – komplexně na tělo, duši i mysl. Pokud nahradíme používání syntetických vůní přírodními esencemi, podpoříme tím výrazně naše zdraví, náladu i mysl. V rámci aktivit České asociace saunérů a pod značkou Saunový mág, nabízíme odbornou pomoc a zázemí saunovým centrům od návrhu po realizaci provozu, včetně školení personálu. Letos se chceme výrazně zaměřit právě na oblast používání přírodní aromaterapie v saunách. Budeme rádi, pokud se nám podaří podpořit česká saunová centra v tom, aby si přírodní vůně vyzkoušeli, naučili se je používat a zařadili do své nabídky a přiblížili se tak vyšším standardům kvality poskytovaných služeb v saunách, stejně jako je tomu v zahraničí. V letošním roce se chceme zaměřit na to, abychom zjistili jaké zkušenosti saunová centra s aromaterapií mají, jaké saunové esence a saunovu kosmetiku používají, nabídnout jim podporu a pomoc pokud chtějí něco změnit, posunout, vyzkoušet, dozvědět se více o možnostech používání a účincích aromaterapie v saunách.  V příštím roce pak na letošní kampaň navážeme aktivní  cílenou podporou, edukací, školeními, soutěžemi a různými aktivitami  pro saunová centra tak,  aby od nás měli veškerou podporu , kterou v oblasti aromaterapie potřebují.

Pro období saunové sezóny 2016/2017 jsme připravili průzkum pro provozovatele zaměřený na používání vůní a aromaterapie v saunách a saunových centrech. V lednu 2017 jsme ukončili první etapu průzkumu. Stiskněte tlačítko vlevo a získejte výsledky – PDF dokument. Jeho další prezentace, uveřejnění nebo další využití podléhá písemného souhlasu předsedy ČAS. Děkujeme všem zúčastněným za spolupráci. Náš projekt nekončí, připravujeme další kroky.

Pavel Hofrichter, předseda České asociace saunérů a Saunový mág
Jiřina Kopřivová, člen ČAS, odborný garant sekce aromaterapie a fytoterapie v saunách