UDÁLOSTI


 

Život ČAS je velmi bohatý na události. Každý měsíc přináší řadu novinek, setkání, jednání, eventů. Krmíme náš Facebook a hlavně skupinu Sauneri.cz Sledujte nás na sociálních sítích. Některé vybrané historické události můžete najít i na této stránce.

Buďte součástí saunového dění v ČR.
Buďte součástí Sauneri.cz

Od roku 2020 jsme získali 3 postupová místa na AUFGUSS WM!

Blahopřání novému prezidentovi AUFGUSS WM, při jeho zvolení v Aquapalace Praha na meetingu AUFGUSS WM v listopadu 2017

Z práce poroty při Mistrovství světa AUFGUSS WM. V porotě má ČR jednoho zástupce, je jím Pavel Hofrichter.

V listopadu jsme se zúčastnili školení Loyly Masters aromaterapie pro saunování s Martijnem Vanhoorelbekem v Belgii. Skvělá atmosféra, mezinárodní účast (Lay Pang Ong, přátelé z Polska, Německa…) a množství inspirace. Za ČAS se zúčastnili Pavel Hofrichter a Lukáš Poluk.

Na mistrovství světa v saunových ceremoniálech, AUFGUSS WM, dosáhl člen ČAS, saunér Jiří Žákovský obrovského úspěchu a po postupu do finálové osmičky se stal vicemistrem světa, hned za několikanásobným mistrem světa Robem Keijzrem.

Rob Keijzer (mistr světa v saunových ceremoniálech) www.Towell.nl aPavel Hofrichter za Českou asociaci saunérů podepsali dohodu o spolupráci. Dohoda završila řadu příjemných kontaktů, setkání i účast Roba na SaunaFestu 2016 v ČR. Můžeme se těšit na výměnu informací, zkušeností, další eventy, setkání. Připravujeme  i trénink českých saunérů mistrem světa nebo Sauna Trip do Holandska. Rob Keijzer také nabízí technickou realizaci ceremoniálových saun. Podpis dohody se uskutečnil v Cron4Therme v Itálii počátkem června 2016.

Obrovský úspěch na mistrovství světa AUFGUSS WM 2017. Do finále na MS se probojovali hned dva čeští saunéři. Ondřej Sochůrek a Jiří Žákovský, který nakonec získal titul Mistra světa. Početná delegace z ČR byla v Holandsku vidět a naše výkony byly opravdu vynikající.

Návštěva našich přátel z Litvy u příležitosti festivalu metličkování a bánčiků. Krásné letovisko Palanga na břehu moře, saunování v jurtě a pak koupel ve vlnách. Úžasný saunový trip!

Pavel Hofrichter se stal součástí hlavní odborné poroty mistrovství světa AUFGUSS WM. Po porotcování na kvalifikacích v Rakousku, Polsku, ČR, Belgii byl součástí 12-ti členné poroty AUFGUSS WM 2016 v Satamě v Německu.

Od června 2016 máme potvrzenou smlouvu o spolupráci s velmi aktivní italskou asociací sauny a aufguss, AISA (Aisa.IT). K podpisu dohody došlo v Cron4Therme na severu Itálie. Podpis na dohodě je Pavla Hofrichtera, předsedy ČAS a Maria Santini, prezidenta AISA.

Setkali jsme se s p. Haraštou, majitelem české společnosti Saloos a hovořili na téma éterické oleje a saunování. Na závěr přednášky o zážitkovém saunování ve SPA v rámci veletrhu World of Beauty & SPA v PVA Letňany. Březen 2016.

Školení zážitkového saunování je velmi populární. V řadě kurzů jsme proškolili již 230 saunérů z celé ČR a ze Slovenska.

V ČR se uskutečnilo zasedání asociace AUFGUSS WM. Aquapalace Praha v listopadu 2017 hostil vrcholné jednání zástupců z řady zemí, členů AWM. Při této příležitosti jsme představili také aktivity České asociace saunérů.

Delegace českých saunérů se vydala do Itálie, do Cron4Therme na soutěžní setkání sedmdesátky saunérů – Classic Aufguss Trophy 2016. Vrcholem této výpravy pak byla návštěva spol. Bergila, výrobce 100% přírodních éterických olejů v BIO kvalitě.

V červenci 2016 jsme podepsali rámcovou dohodu o spolupráci s rakouskou saunovou asociací – Saunabundem. Navazujeme na dlouholeté kontakty. Již od roku 2013 se rakouští saunéři zúčastňují saunových eventů v ČR, kooperujeme např. s Tibor sauna club. Tibor Zsebedics má i u nás hodně příznivců. Dohodu za rakouský Saunabund podepsal Manfred Gottschling. Web:  Saunabund.AT

 

 

NAŠI PARTNEŘI