Jiřina Kopřivová

Wellness & SPA novinář, aromaterapie a fytoterapie

Jiřina Kopřivová se oboru wellness věnuje od roku 2000, kdy začala pracovat ve velkém českém vydavatelství časopisů o životním stylu a bydlení. Z oborů kosmetika, zdraví a relaxace to byl už jen krůček k tématu wellness, SPA a saunování. Získala znalosti v oblasti profesionální kosmetiky a masáží, studuje aromaterapii, jezdí na odborné stáže aromaterapie, přímo k místu sběru rostlin a k destilacím, setkává se s odborníky při školeních a konferencích. S manželem se společně věnují interiérům a realizacím domácích wellness provozů. Provozuje weby zaměřené na wellness a SPA, pro širokou veřejnost i pro odborníky. Zcela také propadla saunování a jeho novým trendům.

Wellness pracovně i jako životní směr mne přivedl nejen na různá zajímavá místa a k úžasným lidem, ale také ke studiu aromaterapie a fytoterapie a pak také do světa úchvatných saunových ceremoniálů.

Cenná pro mne byla zkušenost v redakci časopisu wellness magazín Bazény SPA  Sauny,  který začal vycházet v roce 2004 a také spolupráce s časopisem Sport a wellness management. Při přípravě článků a komerčních prezentací pro odborné magazíny pozná člověk spoustu věcí do hloubky, řadu odborníků a profesionálů, témata od projektů wellness center po realizaci, stavbu a vybavení. Přes otázky provozu, komunikace s klienty, řešení personálních otázek, výběr SPA kosmetiky po PR a marketing. Vyzkouší řadu terapií a ošetření, potkává se  provozovateli center,  navštíví  různé provozy a destinace, bazény, aquaparky, lázně, wellness, SPA a saunová centra.

Zajímavé pro mne byl pobyt v Anglii – studium interieru a designu, práce v PR agentuře a poznávání konceptů wellness klubů a prázdninových center.

Největším  zážitkem i zkušeností  v oblasti aromaterapie pro mne byly odborné stáže v severní Africe, kde jsme spolu s botaniky a odborníky na aromaterapii a destilaci, měli možnost procházet nedotčenou přírodu, sbírat rostliny a byliny a destilovat esenciální oleje a hydroláty.

Mít wellness jako práci je úžasnou relaxací, zábavou a inspirací zároveň! Baví mne vše, co s tím souvisí, především profesionální svět wellness, SPA a saunování, což je dynamický prostředí, které se rychle rozvíjí mnoha směry, v rámci různých regionů má mnoho podob, promítají se zde různé tradice, směry, zvyky, trendy a přístupy. A to je vidět zejména v oblasti saunování, které jsem blíže poznala díky Pavlovi Hofrichtrovi a úžasným akcím, jako je SaunaFest.

V rámci České Asociace Saunérů se účastním některých školeních a chtěla bych se zde věnovat  zejména oblasti využívání aromaterapie a fytoterapie v saunách a při saunování. Propojování přírody v podobě blahodárných účinků čistě přírodních esenciálních olejů a saunové kosmetiky s účinky sauny a při saunových ceremoniálech je přínosné pro naše tělo, duši i mysl. Klienti saun, ale i personál a zejména saunéři, by si měli svůj pobyt v saunách užívat a k tomu mohou skvěle využívat právě přírodní aromaterapii….

jirina-koprivova-destilace

Fotogalerie