Termín 2020

25.-28.března

Do zahájení SaunaFestu zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

SAUNAFEST – FESTIVAL ZÁŽITKOVÉHO SAUNOVÁNÍ


Zážitkové saunování je aktuálním trendem v saunách a saunových světech. Saunové ceremoniály jsou tím pravým saunovým zážitkem a nabízí se již v řadě saunových center.

V roce 2013 se poprvé uskutečnil Festival zážitkového saunování SaunaFest, který přinesl možnost soutěže profesionálních saunérů, saunových animátorů v poskytování saunových ceremoniálů. Od jara 2013 je festival složen ze dvou hlavních soutěží – Oficiální mistrovství ČR v saunových ceremoniálech  a Grand Prix Czech Republic (otevřená soutěž). Na SaunaFestu soutěží k padesáti saunérů ze 13 zemí světa. Jedná se skutečně o evropskou saunovou událost.

V roce 2014 jsme přinesli novinku v podobě soutěže Mistr ručníku, kde saunéři v krátkém vystoupení mimo saunu představují nejlepší techniky a kreace s ručníky.

Na posledním SaunaFestu soutěžilo 22 saunérů v kategorii jednotlivců a 8 týmů v týmovéí soutěži. V doprovodném programu se představila litevská skupina a jejich pojetí severského metličkování a procedur s použitím přírodních větviček a medů. Nemohla chybět ani soutěž Windstorm Master v síle mávání ručníkem. Bohatý doprovodný program přinesl saunové divadlo a další saunové zážitky, exhibice hostů.

V rámci festivalu se soutěží, samozřejmě za účasti veřejnosti, ale nejde jen o soutěžní klání. Důležitá je možnost setkání saunérů a jejich vzájemná inspirace.

Proběhlé ročníky:

2013 – Golfový resort Kunětická Hora, Cedrus Spa
2014 – Golfový resort Kunětická Hora, Cedrus Spa
2015 – Golfový resort Kunětická Hora, Cedrus Spa
2016 – Aquapalace Praha
2017 – Aquapalace Praha
2018 – Aquapalace Praha
2019 – Aquapalace Praha

Připravujeme

FB událost
Informace pro soutěžící
Informace o předkolech

Výsledky a další informace najdete na www.SaunaFest.cz
SaunaFest pořádá Saunový mág Pavel Hofrichter ve spolupráci s lokací a produkční společností Rain.cz pod záštitou České asociace saunérů a v úzké kooperaci. Soutěže vyhlašuje Česká asociace saunérů.