Eliška Blažková

Jsem Eliška a nemám ráda, když mám sama sebe definovat, tak abych se zalíbila. Jsem raději, když si o mě ostatní utvářejí obrázek podle toho jak mě postupně poznávají.

Saunovým ceremoniálům se věnuji od listopadu 2015. Určitě všichni znáte úsloví, „přišel jsem k tomu jak slepý k houslím“, tak nějak podobně to bylo i se mnou a se saunováním. Po vystudování střední grafické školy a nepřijetí na několik nejmenovaných prestižních vysokých škol (DAMU,FAMU), jsem se rozhodla ukrýt na jazykové škole, která mi svou finanční náročností umožnila najít si práci. Po krátkém hledání na několika internetových serverech jsem odpověděla na jeden jediný inzerát, shodou okolností jediný inzerát, jehož obsah jsem vůbec nepochopila, což jsem ale zjistila až mnohem později během pohovoru s Lukášem Polukem. Mým prvním saunovým vedoucím a člověkem, který mi pomohl, spolu s Jirkou Žákovským, udělat první saunérské krůčky. Jak šel čas, postupně jsem poznávala, co práce saunového mistra obnáší a jak je důležité dbát na určité věci. Ovšem událost, která mě nejvíce posunula kupředu a která mě nikdy nepřestane obohacovat je SaunaFest. Poprvé jsem se ho zúčastnila v roce 2016 a připadala jsem si jako Alenka v říši divů. Tolik inspirace, tolik nových věcí a tolik báječných a zajímavých lidí na jednom místě jsem do té doby jen málo kdy potkala. SaunaFest je určitě pro mnohé z nás, co se saunování věnujeme pokaždé nezapomenutelná akce a nepřestaneme za ní být vděční a nikdy nenajdeme dost pochvalných slov, abychom tím poděkovali organizátorům, za to, že i přes nesnadné přípravy, vždy dotáhnou tuto akci do konce a my se na ní můžeme každoročně setkávat. Po prvním SaunaFestu jsem začala mnohem více navštěvovat různá saunová setkání a nasávat inspiraci ze všech stran.

Snažila jsem se rozhodnout, který druh ceremoniálu mám nejraději a nakonec jsem došla k závěru, že mám ráda úplně všechny. Na relaxačních a meditačních ceremoniálech mám moc ráda atmosféru, i když to možná snad ani není atmosféra, je to celková energie v sauně, která je pokaždé jiná a na popis toho všeho ani slova nestačí. Přestože často vnímáme divadelní ceremoniály jako tu nejvyšší saunérskou disciplínu, protože se v nich pořádá i mistrovství světa, pro mě osobně je nejvyšší a nejušlechtilejší disciplína právě dobře promyšlený a odvedený meditační nebo relaxační ceremoniál a chovám vůči ní obrovský respekt. Tento respekt možná číší z vlastní zkušenosti, z toho že pokud něco pokazím u divadelního ceremoniálu a dobře to zahraji, vůbec to nemusí vyznít jako chyba a i když ano, mohu s tím dále pracovat. Pokud něco pokazím u relaxačního ceremoniálu, většinou to každý přihlížející pozná a mohu tak zničit celou atmosféru.
Klasické ceremoniály mám také moc ráda, protože je u nich příležitost si popovídat s lidmi a dozvědět se něco nového.
Na show a divadelních ceremoniálech je zase zábavné, že si člověk může udělat srandu sám ze sebe a je zde široké pole působnosti pro vyjádření.
Stejně tak jako mě baví každý druh ceremoniálu, tak mě baví i každá jednotlivá součást při jejich tvorbě. Hrozně ráda si hraji s detaily, které pak nakonec stejně často nejsou vidět, či poznat, ale pro mě jsou velice důležité. Často když tvořím nový ceremoniál, se mi stane, že mě téma tak pohltí, že skoro nejsem schopná dělat jinou práci. Což je vzhledem ke škole a k ostatním pracím nezodpovědné, ale prostě si nemůžu pomoct. Na druhou stranu, když pak vidím, že toto zanícení mělo smysl a já jsem buď příběhem, atmosférou nebo něčím jiným zaujala nebo obohatila ostatní, mám radost a řeknu si, že to mělo smysl.
Oblíbené esence: Limetka, Katafray, Kafrovník lékařský, Růžové dřevo, Máta zelená
Oblíbená kombinace esencí: Grep + Levandule + Palmarosa

Úspěchy

RokMístoSoutěž
20163SaunaFest MČR - Team
20162Sauna Herbal Cup
20173SaunaFest MČR - Single
20176Silesian Towel Fight - Single
20171Silesian Towel Fight - Team
20176Sauna Herbal Cup
20181SaunaFest MČR - Single
20184SaunaFest MČR - Team
20191SaunaFest MČR - Single
20191SaunaFest MČR - Team
Eliška