Jiří Žákovský

Se narodil v Brandýse n. Labem.

Saunováním jsem se začal zabývat, když jsem pracoval v jednom aquaparku jako plavčík. Poté co mě saunéři oslovili, jestli bych jim nemohl pomoct s prováděním saunových ceremoniálů, jsem váhal, jelikož jsem se nikdy předtím nesaunoval (mé dětské přání bylo být kosmonaut) a neměl jsem k tomu žádný vztah a navíc jsem vždy považoval saunu za místo, kde se relaxuje a odpočívá a nevytváří se žádné rušivé prostředí. Nakonec jsem ale vyslyšel prosby a šel jsem si saunový ceremoniál vyzkoušet.

Saunové ceremoniály se už po první zkoušce staly mou vášní. Nejdříve jsem jen pomáhal se saunovými ceremoniály. Následně jsem začal pracovat jako saunér. Na své první mistrovství (SaunaFest) jsem se přihlásil až po 5ti letech své kariéry, kdy jsem jako saunér pracoval krátce po dvouleté pauze. Přiměla mě k tomu návštěva SaunaFestu na cestách v Pardubicích, kde jsem viděl své nyní už kolegy v branži Jaroslava Palase a Juditu Müllerovou při show ceremoniálech. Měl jsem obrovskou trému, ale na druhou stranu jsem se strašně těšil na tu rodinnou atmosféru, o které všichni, kdo již na soutěži byli vyprávěli. Ze soutěže jsem byl velmi nadšen a odvezl jsem si spoustu inspirace a nápadů. Dále jsem se zlepšoval v jednom z pražských saunových center, kde jsem začal pracovat na stálý úvazek. Zde jsem setrval 2 roky a navštívil jsem své první mistrovství světa v saunových ceremoniálech, kde jsem zjistil, že saunové ceremoniály se dají pojmout několika úplně odlišnými způsoby a také, že použití přírodních esenciálních olejů (do té doby jsem používal saunové esence) je správná cesta pro maximální prožitek pro klienty z ceremoniálu.

Nyní pracuji jako Manažer saunového provozu ve společnosti Infinit. Můžete mě vidět na pražské pobočce v hotelu STEP.

Nejraději mám saunové ceremoniály, ze kterých si můžete odnést nejen dobrý pocit z relaxace, ale i nějaké to ponaučení, nebo věci k zamyšlení.

Mé vzory z oblasti světové scény jsou Rob Keizer, Helmut Haller, Robert Heinevetter.

Kromě saunových ceremoniálů se zajímám o LARP, Dřevárny, Problematiku první pomoci, Aromaterapii a školení mladých saunových mistrů

 

 

Úspěchy

RokMístoSoutěž
20151SaunaFest MČR
20155SaunaFest Grand Prix
20151Sauna Herbal Cup - Aufguss
20154Sauna Herbal Cup - Peeling
20154Sauna WM - Single
20154Aufguss WM - Single
20156Aufguss WM - Team
20161SaunaFest - MČR - Single
20161SaunaFest - MČR - Team
20161SaunaFest - Grand Prix
20165Sauna Herbal Cup
20162Sauna Herbal Cup - peelingy
20162Aufguss WM
20172SaunaFest MČR - Single
20171Aufguss WM
20182SaunaFest MČR - Single
20181SaunaFest MČR - Team
Jiri-Zakovsky

Fotogalerie