Lukáš Satinský

Když jsem ještě před rokem slyšel slovo sauna, představil jsem si místnost 4×4 metry, kde partička bláznů sedí čtvrt hodiny ve 100stupňovém vedru. A to se ještě tváří, že se jim to líbí.
Jak já jsem se moc mýlil!

 

Jednou jsem byl na dovolené ve Velkých Karlovicích, kde jsem se úplně poprvé setkal se saunovými rituály. Do té doby jsem do sauny v podstatě nechodil. Na prvním rituálu jsem seděl s pusou otevřenou dokořán. Povedené spojení hudby, vůně a mávání ručníkem, které celou podívanou podtrhovalo, mne prostě uchvátilo. V podstatě celý zbytek dovolené jsem trávil jen v sauně. Chtěl jsem vidět a pocítit další rituály, další vůně, další hudbu, další kouzla s ručníkem. Byl jsem rozhodnutý chodit na rituály pravidelně i doma.

 

Jenže po dovolené jsem marně hledal saunu, kde by se k rituálům stavěli stejně jako v Karlovicích. Až jsem našel wellness Relax Days v Ostravě a po první návštěvě jsem se rozhodl, že budu mávat taky. Načasování bylo skvělé, za pár dnů jsem totiž našel, že právě v té Ostravě hledají saunéry. Neváhal jsem ani minutu, poslal životopis. A to je začátek mého saunerského snu. Snu, který začal samostudiem videí na Youtube, učením se použití různých esencí a po půl roce absolvováním kurzu Saunového mága. Čím více do saunových rituálu pronikám, tím více možností se mi otevírá a tím více zajímavých lidí poznávám. Nejvíce si užívám klidné relaxační rituály, ale dobrá nálada lidí v sauně mne strhne k bláznivým rituálům v rytmu irského, beskydského nebo klidně i ruského folku.

 

V současné době mě pravidelně najdete v Ostravě ve wellness Relax Days. A nárazově v hotelích v Beskydech jako Beskydský saunér.

 

Oblíbené esence: borovice kleč, sibiřská jedle, eukalyptus globulus, červená mandarinka, badyán.

admin-ajax

Fotogalerie