Marie Skalová

K saunování jsem přišla velkou náhodou, a to jen proto, že jsem pracovala v Aquapalace Praha na jiné pozici a sauny a saunové ceremoniály mě jako návštěvníka zaujaly a vlastně dost ohromily hned od prvního okamžiku. Na podzim roku 2017 jsem díky Malýmu Kubovi dostala možnost pracovat na saunách v tomto rezortu. Ze začátku jsem byla vždy z každého ceremoniálu nervózní a (asi jako všichni) hned několik věcí na každém ceremoniálu kazila, potom, když jsem si víc zvykla na pozornost, naučila se s ručníkem víc než vrtulník a nárazy a vše se mi zautomatizovalo, začala jsem si být více jistá tím, co dělám a začala jsem si užívat ten jedinečný vztah, který saunér navazuje s účastníky ceremoniálu během 15 minut, které společně tráví v sauně.

Zlomovým okamžikem pro mě byla nabídka od kolegyně Kačky Šmídové na soutěžní týmový ceremoniál na SaunaFest 2018. Nabídku jsem přijala, a i když jsem během našich tréninků ztrácela morálku, trpělivost se vyplatila a my jsme postoupili z 3.místa na Relegation Round 2018 do belgického resortu Waer Waters. Tam jsem poznala spoustu lidí z celého světa a do saunování jsem se zamilovala. S nástupem na vysokou školu jsem ale hned v zápětí musela se saunováním trochu polevit. To mi však nezabránilo sestavit znovu soutěžní týmový ceremoniál na SaunaFest 2019 tentokrát s Michalem Přeučilem, se kterým jsem se umístili hned na 2.místě, což znamenalo přímý postup na mistrovství světa AUFGUSS WM 2019 v holandském, nově postaveném, Thermen Berendonck, o čemž se mi ani nezdálo, ale bylo to tak. Na mistrovství světa jsme se nějakým záhadným způsobem dostali do finále mezi 8 nejlepších týmových ceremoniálů na světě a celkově jsme skončili na úžasném bramborovém 4.místě.

Nejraději mám ceremoniály, kde si lidé odpočinou, pobaví se nebo zažijí něco jiného. Vůně mám ráda všechny, ale často kombinuji dřeviny s citrusy a mou osobní kombinací, kterou používám na relaxační ceremoniály je thuje + šalvej + eucalyptus staigeriana.

Úspěchy

RokMístoSoutěž
20183SaunaFest - Team
20192SaunaFest - Team
20194Finále Aufguss WM - Team
70683663_2526808464205068_2810899479249551360_o

Fotogalerie