Aquacentrum Bohumín

Nová srubová sauna je umístěna v zahradě, ve venkovní části saunového světa. V zahradě je i sudová sauna Diogenes. Jedná se o finskou saunu, která má tvar obrovského sudu postaveného naležato. Saunový sud je vyrobený z cedrového dřeva a teplota uvnitř je kolem 100 stupňů Celsia. Dohromady se v něm může vyhřívat šest lidí. Ochlazování probíhá ve sprchách se studenou vodou, venku na čerstvém vzduchu (a v zimě na sněhu), ve venkovním ochlazovacím bazénku o udržované teplotě 7 °C. K dispozici je také odpočívárna s relaxační hudbou.

Srubová sauna (provoz od května 2017) má rozměry 7×5 m. a pojme až 20 osob. Je postavena ze sibiřského cedru a také dovezena z této oblasti.  Unikátním řešením je vložení oboustranného krbu do jedné ze zdí sauny,přikládat se bude zvenku. Saunová kamna mají výkon 36 kW.

Zážitkové saunování je novinkou v programu saunového centra a mimo klasické saunování slouží nová sauna pro saunové cereminály.  Proškolení saunéři (s certifikací Saunového mága a České asociace saunérů) zde provádí relaxační saunové ceremoniály, show ceremoniály i peelingové procedury.

Aquacentrum je součástí komplexu Bohumínského sportovního centra BOSPOR. Mezi provozy najdete ubytování v penzionu ve věži, adventure golf, zimní stadion, fotbalový areál, moderní víceúčelová sportovní hala. Vše doplňuje Mauglího ranč, Mauglího stezka, Hobby pak, dopravní hřiště, hřiště na pétanque a curling, relaxační zóny…

 

Prohřívání

Jméno Kategorie Teplota Vlhkost Kapacita
Sauna Diogenes, sudová venkovní Finské suché 90° – 100° C 15 % 6
Srubová sauna venkovní Finské suché 80° – 95° C 20 % 20
Finská vnitřní Finské suché ? – ? C
Finská vnitřní Finské suché ? – ? C
Infrakabina Jiné 40° – 55° C
Infrakabina Jiné 40° – 55° C
Parní lázeň Finské suché ? – ? C 8

Služby

Poskytujeme saunové ceremoniály Jen při speciálních akcích
Počet prohříváren 7
Počet lůžek v relaxační zóně 10
Počet sezení
Terasa
Zahrada
Sprchy
Vědro
Ochlazovací bazén
Whirlpool
Ledová studna
Jeskyně (mrazák)
Teplý bazén (FKK)
Zážitkové sprchy
Bar v rámci centra (uvnitř)
Saunování dětí
Privátní saunovací prostor
logo-bospor
Web http://www.bospor.info
E-mail bospor@bospor.info
Telefon 596 012 638
Ulice Koperníkova 1174
Město Bohumín
PSČ 735 81
GPS 49.9067108, 18.3651183