SAUNA HERBAL CUP 2018 – tisková informace

Pátý ročník mezinárodní soutěže relaxačních saunových ceremoniálů a peelingových procedur se poprvé uskuteční ve WELLNESS HOTELU FRYMBURK na jihu Čech v termínu 22.-25.11. V novém saunovém centru se představí na 25 soutěžících, saunových mistrů z celé Evropy. Pro širokou veřejnost je připraven bohatý festivalový program zaměřený zejména na nápadité používání aromaterapie, tedy kvalitních a vzácných éterických olejů, přírodních vykuřovadel, bylinek a jiných přírodních ingrediencí. Sauna Herbal Cup přinese desítky nejlepších saunových ceremoniálů, saunové procedury, kreativní peelingy nebo metličkování. Čtyřdenní program je připraven pro všechny zájemce o netradiční saunování.

Relaxační saunový ceremoniál je 15-ti minutový program v sauně, který vede zkušený saunový mistr. Ten v sauně zvyšuje vlhkost poléváním saunových kamenů a vířením horkého vzduchu ručníky a vějíři po sauně. Pracuje s teplem, vůněmi, vytváří relaxační atmosféru.

Peelingová procedura je speciální program v parní lázni. Návštěvníci dostanou od saunéra – saunového mistra peeling v rámci řízené procedury. Každý peeling je jiný a je pečlivě připravován. Jde o velmi kreativní peelingy, 100% přírodní. Mnohdy jde skutečně o umělecká díla. V rámci pátečního společenského večera bude i oficiální představení peelingů saunéry a následně budou peelingy i vystaveny.

Doprovodné programy se nyní připravují, ale můžeme se těšit na speciální saunové rituály s vykuřovadly, metličkové procedury od hostů z Estonska, Litvy a Ruska, zajímavou příležitostí bude možnost zažít tradiční norský saunový rituál trvající téměř dvě hodiny. Své místo zde budou mít rituály s bylinkami. Návštěvníci také přivoní ke vzácným éterickým olejům – např. k Neroli, což je éterický olej získaný z květů pomeranče.

Sauna Herbal Cup má několik kvalifikačních kol v Evropě. Z nich přijedou ti nejlepší saunéři. Také u nás se pořádají výběrová předkola a každý soutěžící se musí kvalifikovat pro finále ve Wellness hotelu Frymburk.

Všechna soutěžní vystoupení sleduje 12-ti členná mezinárodní porota, v níž zasedne např.  Lay Pang Ong (Malajsie, Dánsko), Mario Santini (Itálie, prezident AUFGUSS WM), Lasse Eriksen (Norsko), Janos Zelenak (Maďarsko), Leszek Pustulka (Polsko) nebo Patryk Jurowitcz (Norsko, Polsko). Porotu doplní i čeští odborníci.

Data:

 • 25 soutěžících, 12 členů poroty, speciální hosté z 10 zemí světa
 • 4 dny, několik desítek saunových ceremoniálů a procedur
 • to nejlepší ze saunové Evropy na Frymburku!
 • 5, ročník mezinárodního setkání
 • Soutěž relaxačních saunových ceremoniálů v nové ceremoniákové sauně
 • Soutěž peelingových procedur v parní lázni
 • Ukázky metličkování, procedur severské banji
 • Bylinkové procedury v sauně i v bylinkové lázni „ČAN“
 • Saunové rituály s vykuřovadly
 • Netradiční saunování
 • Workshopy
 • Soutěž diváků o nejkrásnější saunový vceremoniál

Akce je pořádána pod záštitou mnoha odborných asociací a představuje poměrně nový obor zážitkového saunování veřejnosti.
Sauna Herbal Cup pořádá Česká asociace saunérů

Sauna Herbal Cup byl založen v roce 2013 (autoři Pavel Hofrichter, Tomáš Drápal a Radovan Štícha) a přinesl do Evropy novou oblast zážitkového saunování. Od té doby poskytuje ojedinělou možnost setkání profesionálních saunérů, odborníků v oblasti aromaterapie, saunování, wellness.

V roce 2018 byla založena evropská síť pro Herbal eventy a odborný networking – SAUNA HERBAL EVENTS.
Mezi zakládajícími členy jsou ČR, NORSKO, ITÁLIE, MAĎARSKO.